Web Tasarımın Önemi

Web Tasarım nedir?

Web tasarım, kişilerin, kurum veya işletmelerin dijital ortamdaki tanıtım yüzüdür. Çeşitli yazılım alt yapısı, içerik planlaması ve etkileyicilik gibi unsurları bir arada barındırır. Günümüzde hemen hemen her kurum ve işletme kendi bilinirliğini artırmak, ürünlerini ve hizmetlerini müşteriye tanıtmak ve teknolojinin tüm avantajlarından yararlanmak için web tasarım yaptırmaktadır.

Web tasarımın markaları ve kurumları sanal ortamda temsil ettiğini unutmamak gerekir. İyi bir kodlama yapısının yanı sıra kullanılabilirlik, tasarım ve görünüm dikkat edilmesi gereken temel unsurlar arasında yer alır. Ayrıca web tasarım kurum ve işletmeye ait özellikler taşımalıdır. Bu özelliklerin varlığı artan rekabet ortamında daha fazla müşteri ve kullanıcı demektir.

Web tasarım işi şansa bırakılmamalıdır. Günümüzde pek çok kişi web tasarım yapabildiğini iddia etmektedir. Fakat iyi bir web sitesi zaman ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Firmalar bu nedenle işi bilen ve bu işte deneyim sahibi web tasarım ajanslarından destek almalıdır.

İyi Bir Web Tasarımda Olması Gerekenler

  • Bir web tasarımın öncelikli amacı özgün olmak yani markayı yansıtmak olmalıdır. Özgün bir web tasarım; kullanıcının gözünde markanın veya işletmenin prestijini artıracaktır ve diğer tüm rakiplerinden üstün görünmesini sağlayacaktır. Özgünlük firmaya özel renklerle sağlanmalı, görsel ve içerikler yalnızca o firmaya özel hazırlanmalıdır. Firmaya özel olan tasarım kullanıcıya da kendini özel hissettirecektir. Bu sayede kullanıcıya hitap eden web siteniz, site içerisinde daha uzun süre kalan kullanıcı sağlayacak ve web siteniz popülerleşecektir.
  • Özgünlüğü sağlarken kodlama mimarisinin de sağlamlığı göz ardı edilmemelidir. Sağlam bir kod yapısı web sitesi açılış hızından mobil uyumluluğa kadar pek çok avantajı beraberinde getirir. Güçlü kod mimarisi bozuk bağlantıları engellediği gibi arama motorları tarafından sevilen ve arama motorları tarafından ziyaret edilmeye değer bulunacaktır. Günümüz arama motorları kaliteli web sitesini ve kaliteli içerikleri ayırt edebilmektedir.
  • İyi planlanmış bir web sitesi tasarımı kullanıcıya eşsiz bir deneyim sunmalıdır. Kullanıcının aradığı bilgiye kolayca erişebilmesi, kullanıcının ziyaret ettiği web sitesinde aradığı neredeyse ilk özelliktir. Kullanıcıya yol gösteren bir web sitesi yaptığınız işi bildiğiniz izlenimi de taşımaktadır.
  • Web tasarımında önemli bir diğer unsur içeriktir. Özgünlük, kodlama ve kullanıcı deneyimi web sitesi sahibi olmak isteyen tüm firmaların mutlaka sağlamaları gereken olmazsa olmaz unsurlardır. Fakat firmaları rakiplerinden üstün tutacak, kendi web sitelerinde vakit geçirmelerini sağlayacak ve hatta ürünlerinin tercih edilmesini sağlayacak en önemli unsur içerikleridir. Günümüzde insanlar bilgiye çabuk ve kısa yoldan erişmek isterler. Sitenizde yer alan içerikler kullanıcının aradığını kısa sürede bulmasını sağlamalı, öğrenmek istediği bilgiyi yalın bir şekilde vermelidir.

 

Deneyimli kadrosu ve güçlü referanslarıyla web tasarım ve web yazılım konusunda kendine güvenen CERS ile kaliteli web tasarıma sahip olabilir, gelişen ve artan rekabet ortamında fark yaratabilirsiniz.

 

Yayınlanma Tarihi: 6.2.2020 / CERS

Hemen teklif alın!

Teklif formumuzu ücretsiz olarak doldurarak bize ulaşabilir ve satış birimimizin size özel olarak hazırlayacağı teklifinizi alabilirsiniz.

  Gönder
Top