Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya kanallarını kullanarak kullanıcılara ulaşmayı hedefler ve onları müşteri portföyüne dahil etmeyi amaçlar. İnternet kullanan hemen hemen her insanın sosyal medya platformlarından en az birini kullandığı düşünüldüğünde reklam harcamalarını sosyal medya üzerine yoğunlaştırmak isabetli bir karar olacaktır.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

En kısa sürede en fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız sosyal medya reklamcılığı tam size göredir.

  1. Markanıza uygun olan sosyal medya platformunun seçimi gereksiz efor harcamadan sizi başarıya taşıyacak ilk adımdır. Size uygun olan sosyal medya platformunu seçerken reklam verme amacınızı ve reklam stratejinize karar vermelisiniz. Hedef kitlenizi tanımak ve reklam bütçenizi oluşturmanız da seçeceğiniz platformu etkileyen kriterlerdir.
  2. Paylaşım yapacağınız platformu belirledikten sonra ilgi çekici görsel ve video tasarımını ihmal etmemelisiniz. Neredeyse her platformun ortak özelliği dikkat çeken bir görsele iliştirilmiş yalın ve etkileyici yazıdır. Özgün ve yaratıcı içerikler kullanıcıların sizi takibe almasını sağlayacak ve etkileşimlerinizde artışlar olacaktır.
  3. Paylaşımlarınız da bir düzen izleyin. Aylık planınız olması düzene uymanızı kolaylaştıracaktır. Ne çok sık paylaşım yapıp takipçilerinizi boğun, ne de az paylaşım yaparak sizi unutmalarına sebep olmayın.

Sosyal Medya Reklamcılığı Markanıza Ne Sağlar?

Geleneksel reklamcılık anlayışına göre sosyal medya reklamcılığı daha hızlı şekilde daha fazla kişiye ulaşır. Sırdan reklamların dahi insanlar üzerindeki etkisinin büyük olduğu düşünüldüğünde çok fazla insana ulaşan sosyal medya reklamcılığının etkisi yadsınamaz. Sosyal medya reklamcılığı kullanarak satışlarınızı artırabilir, takipçilerinizi artırarak onları müşteriye dönüştürebilirsiniz. Hali hazırda müşteriniz olan insanlara ulaşmada sosyal medya düşük ücretli bir tanıtım kanalıdır.

Yayınlanma Tarihi: 6.2.2020 / CERS

Hemen teklif alın!

Teklif formumuzu ücretsiz olarak doldurarak bize ulaşabilir ve satış birimimizin size özel olarak hazırlayacağı teklifinizi alabilirsiniz.

  Gönder
Top