Seo Uyumlu Web Sitesi

Öncelikle SEO, İngilizce de “Search Engine Optimization” kelimelerinden oluşan, Türkçe de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak adlandırılan ve dijital pazarlamada en önemli alanlardan biridir. Kullanıcının yaptığı sorguya en doğru ve açıklayıcı bilgiyi, arama motorlarının gözünde ilk sıralarda vermeyi hedefler.

SEO uyumlu web siteleri, firmanın kendi sektörüyle alakalı en doğru ve sade bilgiyi içerir, site ziyaretçileri aradıkları bilgiye kolayca erişir ve bu sayede site trafiği arama motorları tarafından fark edilir şekilde yüksektir. Arama motorları bir sitenin trafiğinde ziyaretçilerin o sitede ne kadar çok vakit geçirdiğini dikkate alır. Bu da iyi bir SEO çalışması ile mümkündür.

Web sitesi tasarımı ve SEO bir bütündür. Ayrı olarak düşünmek hata olacaktır. SEO da başarı yakalamak isteyen her web sitesi sahibi yazılım, tasarım ve site içeriği gibi unsurlara dikkat etmelidir. Bu unsurları beraber sağlayan web siteleri, arama motorlarının gözünde ilk sıralarda yer alacaktır.

Web sitesi tasarım ve yazılım altyapısında sağlam kodlar, link yapısı, meta açıklamaları, etiket yapısı, görseller, sayfa zenginliği, site haritası ve site içi yönlendirmeler gibi unsurlar SEO bakımından önemli unsurlardır. Ayrıca, güçlü bir yapıya sahip web sitesinin site açılış hızı da yüksek olacaktır.

Kullanıcı deneyimine önem veren kullanıcı dostu web siteleri arama motorları tarafından üst sıralara taşınacaktır. Web sitenizi, kullanıcıyı yormayan bir tema, erişimi kolay sekmeler ve farklı işletim sistemlerine ve mobile uyumlu (responsive) bir düzende yapmanız sayesinde kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

SEO çalışmalarında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur anahtar kelime faktörü ve bu anahtar kelimelerden oluşturulmuş doğru ve sade bilgiyi sağlayan içeriklerdir.

Yayınlanma Tarihi: 6.2.2020 / CERS

Hemen teklif alın!

Teklif formumuzu ücretsiz olarak doldurarak bize ulaşabilir ve satış birimimizin size özel olarak hazırlayacağı teklifinizi alabilirsiniz.

  Gönder
Top