Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler

Dijital olan her şeyin popüler hale geldiği günümüzde, pazarlama ve iletişim faaliyetlerimizde dijital ortama taşındı. Bu faaliyetlerimizi yürüttüğümüz kanalların en başında ise kurumsal web siteleri gelmektedir. Kurumsal web siteleri için dikkat edilmesi gereken özellikleri sizler için sıraladık.

Sitenin arayüzü yılın trendine uygun olarak değiştirilmelidir. Her yıl değişen web tasarım anlayışına ayak uyduramayan bir arayüz, demode görünecektir. Ziyaretçilerinizi ana ekrandan ilgili alt sayfalara yönlendirecek aksiyon butonları bulunmalıdır. Site haritası ve şirketin kurumsal yapısının yer aldığı footer bölümüne yer verilmelidir.

Responsive tasarım, her cihaza ve ekrana uyumlu olabilen web tasarımıdır. Günümüzde bilgiye ulaşmak için telefon, tablet ve bilgisayar gibi pek çok cihazı kullanmaktayız. Responsive uyumlu web tasarım sayesinde her bir cihaz için ayrı bir tasarım yapma zorunluluğu ortadan kalkmış durumda. Bu da tek bir bütçe ile tüm cihazlarda uyumlu kaliteli web sitesi sağlar.

Google gibi büyük arama motorları, her zaman kendini geliştiren algoritmaları sayesinde web sitelerinin kalitesini test etmektedir. Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almanın ilk ve öncelikli kriteri sitenizin teknik anlamda SEO uyumluluğunu sağlayan güçlü kod yapısıdır. Doğru HTML kullanımı, her sayfaya özel title (başlık) ve description meta satırları ve Google Analytics scripti gibi genel SEO ayarlarının henüz site yapım aşamasındayken inşa edilmesi, hem web sitenizin hem de kurumunuzun itibarını artırmada önemli kriterlerdir.

Ziyaretçilerinizin kurum misyon, vizyon, değerleriniz ve hatta hizmet veriyorsanız ekibimiz başlığı altında sizi yakından tanımak ve anlamak ister. Burada kaliteli bir hakkımızda yazısı sunmanız, şirketinize olan güveni artıracaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta yaptığınız işi değil kim olduğunuzu söylemeniz gerektiğidir. Kullanıcıyı yormayan uzunlukta, gerekirse alt başlık ve resimlerle ya da sütunlarla bölünerek, yazının okunmasını kolaylaştıracak tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya kanallarının kurumsal web sitelerinden daha çok tercih edildiği hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kurumsal bir şirketin mutlaka önemli sosyal medya kanallarında aktif olmaları gerekiyor. Google’ ın yeni algoritmasının “sosyal medyada yoksanız, bizim için de yoksunuz” şeklinde değiştiğini düşünürsek, var olan sosyal medya hesaplarınızın web sitesinde görünür şekilde yer almasını sağlamanın ve gerçek linklerle kullanıcıyı sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmenin ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz.

Adresinizin tam ve açık olarak belirtilmesi ve Google haritasının bulunması site ziyaretçilerine güven veren önemli bir detaydır. Sitenizi ziyaret eden ve müşteri olmaya aday kullanıcılar, her zaman şirketle doğrudan iletişim kurmak isterler. Hızlı ve doğrudan iletişim sağlamak için mailleri spam kutusuna düşürmeyen iletişim formunu sitenize ekleyerek iki taraf içinde çözüm sağlayabilirsiniz.

Sitenizde yer alan kopyalanmış içerikler hem arama motorları tarafından olumsuz değerlendirilecek hem de kurumsal itibarınızı kötü etkileyecektir. Sitenizde yer verdiğiniz içeriklerin özgün olmasına özen göstermelisiniz. Özenli içerikler kaliteli web sitesine işaret edeceği gibi, yaptığınız işi de özenli yaptığınız anlamına gelir.

Bir web sitesinin açılış hızı bağlı olduğu sunucunun hızıyla doğru orantılıdır. Yavaş açılan web siteleri memnuniyetsiz müşteri yaratacaktır. Bu sorunu engellemek için güvendiğiniz bir hosting firması tercih etmelisiniz. Oluşabilecek sorunlar teknik destek hizmeti aldığınız firma tarafından giderilmelidir.

  1. Modern ve kullanışlı arayüz tasarımı
  2. Responsive tasarım – mobil uyumlu
  3. Teknik SEO temelleri
  4. Hakkımızda sayfası
  5. Sosyal medya bağlantı linkleri
  6. İletişim formu ve Google haritası
  7. Özgün ve kimliğinizi yansıtan içerikler
  8. Teknik destek ve hızlı sunucu
Yayınlanma Tarihi: 6.2.2020 / CERS

Hemen teklif alın!

Teklif formumuzu ücretsiz olarak doldurarak bize ulaşabilir ve satış birimimizin size özel olarak hazırlayacağı teklifinizi alabilirsiniz.

  Gönder
Top